Prognozowanie czasu zakończenia inwestycji na podstawie jej bieżącego zaawansowania
Main Article Content
Słowa kluczowe
:
wartość wypracowana; earned schedule; prognozowany czas; obiekt budowlany
Abstrakt
Jednym z najważniejszych obowiązków menadżera budowy na etapie prowadzenia robót budowlanych, jest kontrola jej zawansowania w stosunku do planowanych terminów i budżetu. Metodą pozwalającą na efektywne śledzenie tych parametrów na tle zaawansowania rzeczowego jest metoda wartości wypracowanej (EVM). W artykule zwrócono szczególną uwagę na prognozowanie czasu zakończenia inwestycji. W literaturze można spotkać kilka metod zastosowania wybranych wskaźników EVM do prognozowania czasu dokończenia robót budowlanych. Celem artykułu było pokazanie najważniejszych z nich oraz sprawdzenie na przykładzie dużego obiektu budowlanego realizowanego w ostatnich latach w Warszawie uzyskiwanych tymi metodami wyników oraz wskazanie rozwiązania, które w analizowanych warunkach wykazało największą zgodność prognozy z rzeczywistym czasem trwania robót.
Article Details
Jak cytować
Połoński, M. (2012). Prognozowanie czasu zakończenia inwestycji na podstawie jej bieżącego zaawansowania. Metody Ilościowe W Badaniach Ekonomicznych, 13(3), 169–179. Pobrano z https://qme.sggw.edu.pl/article/view/3559
Statystyki
Downloads
Download data is not yet available.
Rekomendowane teksty
Podobne artykuły
- Joanna Małgorzata Landmesser, Analiza karier równoległych z wykorzystaniem nieparametrycznego modelu ryzyk konkurencyjnych , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 13 Nr 3 (2012)
Możesz również Rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie podobieństw dla tego artykułu.
Inne teksty tego samego autora
- Mieczysław Połoński, Paweł Komendarek, Bieżąca kontrola kosztów realizacji obiektu budowlanego metodą earned value , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 12 Nr 2 (2011)
Licencja
Publikowane artykuły dostępne są na warunkach Open Access na zasadach licencji Creative Commons CC BY-NC – do celów niekomercyjnych udostępnione materiały mogą być kopiowane, drukowane i rozpowszechniane. Autorzy ponoszą opłatę za opublikowanie artykułu.