DOJAZDY DO PRACY A KONWERGENCJA REGIONALNA W POLSCE
Main Article Content
Słowa kluczowe
:
konwergencja regionalna; dojazdy do pracy; skorygowany PKB per capita; analiza dynamiki rozkładu; macierze przejścia; estymacja jądrowa
Abstrakt
Celem artykułu jest analiza zróżnicowań regionalnego PKB per capita oraz konwergencji regionalnej w Polsce na poziomie NTS 3 w latach 2000-2013 po korekcie uwzględniającej dojazdy do pracy. Do korekty wykorzystano dane o przepływach ludności związanych z zatrudnieniem na poziomie gmin. PKB wytworzony przez osoby dojeżdżające do pracy uwzględniono w miejscu ich zamieszkania, a nie zatrudnienia. Wykorzystano analizę konwergencji typu beta i sigma oraz podejścia umożliwiające analizę pełnego rozkładu (macierze przejścia, estymacja jądrowa). Korekta danych nie zmieniła wniosków dotyczących konwergencji.
Article Details
Jak cytować
Wójcik, P. (2016). DOJAZDY DO PRACY A KONWERGENCJA REGIONALNA W POLSCE. Metody Ilościowe W Badaniach Ekonomicznych, 17(2), 160–171. Pobrano z https://qme.sggw.edu.pl/article/view/3866
Statystyki
Downloads
Download data is not yet available.
Rekomendowane teksty
Podobne artykuły
- Andrzej Szuwarzyński, OCENA EFEKTYWNOŚCI DZIAŁALNOŚCI BADAWCZO-ROZWOJOWEJ W KRAJACH OECD , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 17 Nr 2 (2016)
Możesz również Rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie podobieństw dla tego artykułu.
Licencja
Publikowane artykuły dostępne są na warunkach Open Access na zasadach licencji Creative Commons CC BY-NC – do celów niekomercyjnych udostępnione materiały mogą być kopiowane, drukowane i rozpowszechniane. Autorzy ponoszą opłatę za opublikowanie artykułu.