ZASTOSOWANIE UKŁADÓW DYNAMICZNYCH DO MODELOWANIA PRZEPŁYWU INFORMACJI NA RYNKU PRACY
Main Article Content
Słowa kluczowe
:
rynek pracy; wymiana informacji; układy dynamiczne
Abstrakt
W pracy prezentowany jest matematyczny model opisujący dynamikę zjawisk na rynku pracy. W modelu tym, zbudowanym w oparciu o teorię układów dynamicznych, kluczowe znaczenie ma wymiana informacji o możliwościach zatrudnienia pomiędzy uczestnikami rynku pracy – bezrobotnymi i zatrudnionymi. Analiza jakościowa zbudowanego modelu dowodzi, że przepływ informacji pomiędzy zatrudnionymi lub pomiędzy bezrobotnymi a zatrudnionymi wpływa w istotny sposób na dynamikę rynku pracy. Oddziaływanie informacyjne pomiędzy uczestnikami rynku może spowodować nagłe zmiany charakteru jego dynamiki oraz przejścia pomiędzy dynamiką cykliczną i niecykliczną.
Article Details
Jak cytować
Wrzosek, M. (2015). ZASTOSOWANIE UKŁADÓW DYNAMICZNYCH DO MODELOWANIA PRZEPŁYWU INFORMACJI NA RYNKU PRACY. Metody Ilościowe W Badaniach Ekonomicznych, 16(4), 220–229. Pobrano z https://qme.sggw.edu.pl/article/view/3824
Statystyki
Downloads
Download data is not yet available.
Rekomendowane teksty
Podobne artykuły
- Krzysztof Kompa, Dorota Witkowska, OCENA EFEKTYWNOŚCI FUNDUSZY EMERYTALNYCH Z WYKORZYSTANIEM METOD PORZĄDKOWANIA LINIOWE-GO. , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 16 Nr 4 (2015)
Możesz również Rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie podobieństw dla tego artykułu.
Inne teksty tego samego autora
- Małgorzata Wrzosek, MODEL DYNAMIKI RYNKU PRACY Z HETEROGENICZNĄ SIŁĄ ROBOCZĄ , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 15 Nr 4 (2014)
Licencja
Publikowane artykuły dostępne są na warunkach Open Access na zasadach licencji Creative Commons CC BY-NC – do celów niekomercyjnych udostępnione materiały mogą być kopiowane, drukowane i rozpowszechniane. Autorzy ponoszą opłatę za opublikowanie artykułu.