Współczesne narzędzia ekonometryczne w badaniach niedopasowań strukturalnych na rynku usług edukacyjnych
Main Article Content
Słowa kluczowe
:
kierunek studiów; płace; niedopasowania edukacyjne
Abstrakt
Oszacowano wpływ liczby studentów studiujących na poszczególnych kierunkach na poziom płac w Polsce. Ustalono, że każdy z kierunków ─ humanistyczny, ekonomiczny, techniczny czy nauk ścisłych ─ powoduje wzrost płac na poziomie makroekonomicznym, ale efekt ten jest najmniejszy dla studiów ekonomicznych, co może być skutkiem zbyt wysokiego zainteresowania edukacją tego typu. Wyniki uzyskane dla studiów technicznych mogą świadczyć o nadwyżce popytu na inżynierów na rynku pracy w stosunku do ich podaży z systemu edukacji wyższej.
Article Details
Jak cytować
Żyra, J. (2012). Współczesne narzędzia ekonometryczne w badaniach niedopasowań strukturalnych na rynku usług edukacyjnych. Metody Ilościowe W Badaniach Ekonomicznych, 13(1), 275–285. Pobrano z https://qme.sggw.edu.pl/article/view/3530
Statystyki
Downloads
Download data is not yet available.
Rekomendowane teksty
Podobne artykuły
- Katarzyna Wolak, Japonia – Polska. Struktura importu oraz eksportu żywności i żywych zwierząt w latach 2000–2011 , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 13 Nr 1 (2012)
Możesz również Rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie podobieństw dla tego artykułu.
Inne teksty tego samego autora
- Joanna Żyra, THE INFLUENCE OF PUBLIC AND PRIVATE HIGHER EDUCATION IN POLAND ON THE ECONOMIC GROWTH OF THE COUNTRY. , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 16 Nr 2 (2015)
Licencja
Publikowane artykuły dostępne są na warunkach Open Access na zasadach licencji Creative Commons CC BY-NC – do celów niekomercyjnych udostępnione materiały mogą być kopiowane, drukowane i rozpowszechniane. Autorzy ponoszą opłatę za opublikowanie artykułu.