Stabilność parametrów modelu rynkowego szacowanego w oparciu o stopy zwrotu WIG
Main Article Content
Słowa kluczowe
:
skumulowana nadzwyczajna stopa zwrotu; Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie; WIG
Abstrakt
Celem artykułu jest przedstawienie problemów, z jakimi można się spotkać stosując metodę skumulowanej nadzwyczajnej stopy zwrotu, gdy pomiędzy oknem estymacji i oknem obserwacji dojdzie do zmiany koniunktury na giełdzie. Wyniki badań sugerują, że zachodzi silny związek między średnią stopą zwrotu z WIG-u w oknie estymacji i parametrami modelu rynkowego. W wyniku zmiany średniej stopy zwrotu z indeksu między oknem estymacji i oknem obserwacji oszacowany model rynkowy może okazać się nieprzydatny dla określenia wpływu badanego zdarzenia na notowania określonych akcji.
Article Details
Jak cytować
Szymański, M. (2012). Stabilność parametrów modelu rynkowego szacowanego w oparciu o stopy zwrotu WIG. Metody Ilościowe W Badaniach Ekonomicznych, 13(3), 222–231. Pobrano z https://qme.sggw.edu.pl/article/view/3564
Statystyki
Downloads
Download data is not yet available.
Rekomendowane teksty
Podobne artykuły
- Elżbieta Soszyńska, Konwergencja technologiczna a potencjał społeczno-technologiczny krajów Unii Europejskiej , Metody Ilościowe w Badaniach Ekonomicznych: Tom 13 Nr 3 (2012)
Możesz również Rozpocznij zaawansowane wyszukiwanie podobieństw dla tego artykułu.
Licencja
Publikowane artykuły dostępne są na warunkach Open Access na zasadach licencji Creative Commons CC BY-NC – do celów niekomercyjnych udostępnione materiały mogą być kopiowane, drukowane i rozpowszechniane. Autorzy ponoszą opłatę za opublikowanie artykułu.